АСКОЕ LoRaWAN (LPWAN)

LPWAN (Low-Power Wide-Area Network) – технологія передачі даних по радіоканалу для мереж з великою щільністю пристроїв, яка відноситься до класу технологій Інтернету речей (IoT). Особливість — низьке енергоспоживання (low-power) та широке територіальне охоплення (wide-area). Переваги – дальність, швидкість та енергоефективність. LoRaWAN-модуль із заданою частотою зчитує дані та передає їх по шифрованому радіоканалу на базову станцію. Потім через IP-канал дані надходять на сервер, де постачальник електроенергії отримує доступ до них.

Лічильники МТХ з LoRaWAN (LPWAN) ідеально підходять для сільської місцевості, маленьких міст, котеджних поселень і дачних кооперативів. Замість маршрутизаторів пропонуємо 2 типи LoRa-шлюзів (Gateway), перший для зовнішньої установки (outdoor), який призначений для створення так званої “макросоти”, встановлюється на піднесенні (опора, дах і т.д.), другий – для встановлення всередині будинку (indoor), встановлюється усередині приміщення (сходові щити обліку, кабельні шахти). Всі дані через шлюз транслює мережевий сервер (Network Server), далі вичитування та обробка даних відбувається засобами нашого ПЗ Matrix AMM.

Збір даних у межах однієї базової станції може відбуватися з десятків тисяч пристроїв. Це забезпечує дуже проста схема організації мережі “Велика зірка” (Big Star), де немає ретрансляції, тобто кожен пристрій працює з найбільш “чутною” базовою станцією. LoRa забезпечує широке територіальне охоплення. Лічильники можуть знаходитись на великих відстанях від базової станції. Опитування приладів обліку на площі кварталу/району/міста відбувається без проміжного обладнання. Пілотні проекти продемонстрували, що у щільній міській забудові лічильники ефективно передавали свідчення на відстані 1,5-2,5 км, а на відкритій незаселеній місцевості до 80 км.

Зазвичай, LoRaWAN лічильники в світі використовують тільки для сільсокї місцевості. Але компанія TeleTec створила універсальне рішення для роботи в стандартній інфраструктурі LoRaWAN (LPWAN) та адаптувала його під щільну міську забудову, ефективність якого значно вища, ніж у базових технологій. Невисока ціна лічильників, низькі витрати на інтеграцію, мала кількість базових станцій роблять це рішення надійним, економічним та високоефективним інструментом для отримання великого обсягу даних, складання балансу та графіків навантаження. Лічильники легко інтегруються в мережу і дозволяють побудувати приватну мережу.

Схема роботи системи LoRaWAN в залежності від забудови

Обладнання

Шлюз FemtoLite Indoor Gateway

WLRGFM-100 – это 8-канальный шлюз, соответствующий последней спецификации LoRaWAN v1.0.3. В шлюзе есть Ethernet и 2.4G 802.11b / g / n Wi-Fi. Шлюз Browan использует запатентованный режим повторителя и может активно выполнять сканирование доступности каналов и получать уровни RSSI. Шлюз поддерживает режим пересылки пакетов и, таким образом, может обслуживать сторонние сетевые серверы с протоколом UDP, например Б. TTN или ChirpStack. При желании также можно пересылать данные брокеру MQTT.

  • 1 x SX1301 / SX1308 + 2 x 1257 LoRa Tranceiver
  • Максимальная выходная мощность: 27 дБм
  • Чувствительность: -142 дБм
  • 1 порт Ethernet 10M / 100M RJ45; 1 х 2,4 ГГц Wi-Fi (802.11 bgn)
  • 1 порт USB-хоста
  • Блок питания mini-USB на 5 В, 2 А, ЕС входит в комплект

CART