Тариф на електроенергію залишається незмінним до 30 червня

Кабінет міністрів тимчасово скасува підвищення цін на електроенергію для населення. Але це – остання хороша новина. Далі – подорощення.Кабінет міністрів України пролонгував дії тарифу на електроенергію 1,68 грн за кВт⋅ч ще на два місяці – до 30 червня.

«Ми продовжуємо механізм дії залучених соціальних оголошень (ВСО) до 30 червня. Ціна для людей на електроенергію залишається без змін – 1 грн 68 коп за кВт⋅ч », – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Крім того, нові правила встановлюють, що державні компанії «Енергоатом» та «Укргідроенерго» здійснюватимуть продаж електроенергетичного напряму постачальників універсальних послуг за двосторонніми договорами, без посередників у ГП «Гарантований покупець».

Як відомо, зараз для населення діє єдиний фіксований тариф – 1,68 грн кВт⋅ч. Він був введений правительством з 1 січня 2021 року в зв’язку з тим, що регулятор (НКРЄКУ) підвищив тарифи на розподіл та передачу електроенергії.

У квітні Кабінет міністрів прийняв рішення про видачу в травні-червні звороту спеціальних оголошень учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів на енергетиці (ВСО), строк дії яких завершиться 30 квітня. Щоб існували тарифи на електроенергію для населення, ще два місяці не змінюються.

Доцільно нагадати, що з 1 січня 2021 року керівництво відмінило пільговий тариф для населення (0,9 грн за кВт⋅ч) на перші 100 кВт⋅ч спожитої електроенергії. Рішення щодо цього Кабмін прийняв 28 грудня 2020 року, в результаті вже з першого кВтчасу українці почали платити 1,68 грн – такий тариф повинен був діяти до 31 квітня 2021 року. Але Кабмін вирішив зберегти ціну на електроенергію для населення з 1 квітня на нижчому рівні – 1,68 гривень за кВт⋅час, а потім знову продовжити підвищення ціни.

Рішення за тарифами формує подальшу фінансову підтримку України від МВФ. Поки керівницвто країни намагається уникнути стрімкого зростання цін на електроенергію для населення. У майбутньому, Міненерго спільно з НКРЄКУ планує удосконалити «сценарій фінансового балансування ринку електричної енергії в 2021 році, на основі якого буде запропоновано оновлену редакцію ВСО». Отже, зростання цін на електроенергію – до більш ніж 3 грн за кВт⋅час – це питання часу.

Наша компанія проводить інформаційну роботу з населенням не тільки, щоб продати двотарифні лічильники електроенергії МТХ, а також навчити економити електроенергію в складних економічних умовах та бюджет родини. Слід розуміти, що окремі абоненти – це не є наш ринок. В основному ми поставляємо продукцію енергосбитовим компаніям в оптових масштабах. Для персонального абонента, недорогий лічильник, який працює в АСКУЕ та підтримує тарифність – прекрасна можливість економити електроенергію до 50%. Ціни на лічильник в цьому році практично не змінились у порівнянні з минулим годом. 

CART