В Україні з червня спрощуються умови приєднання до електромереж

Також, вводяться публічні договори на приєднання, що веде до зменшення кількості документів для заповнення споживачем.
З 1 червня набуває чинності ряд нових змін до Кодексу систем розподілу, які спрощують процедуру приєднання до мереж розподільних компаній.

Про це розповів на брифінгу член Нацкомісії з держрегулювання енергетики і комунальних послуг Дмитро Коваленко.

Так, всі договори на приєднання стають публічними, тобто типовим і такими, які підписуються споживачем, який проходить процедуру приєднання, автоматично – шляхом внесення авансового платежу. Нині ж, договори є індивідуальними.

“На сьогодні ідеологія змінюється кардинально. Договір – публічний, його підписання здійснюється шляхом авансового платежу, за фіксованою оплатою. Будь-які інші зміни в цьому договорі – це окрема дія оператора систем розподілу або споживача, яке повинно бути осмислено і, відповідно, оцінено з наслідками. Ніякого нав’язування на етапі укладання договору бути не може “, – зазначив Коваленко.

Також регулятор зменшує пакет документів, які має подавати ВСР споживач для приєднання свого обладнання. Зокрема, вже не потрібно буде подавати копії документів, що підтверджують право власності, і робити копіювання топографогеодезичні плану (місця розміщення об’єктів споживача).

“Ці документи вже надавати не треба, натомість потрібно вказувати значення даних електронних реєстрів від розташування точки приєднання. Все інше має зробити сам ВСР”, – пояснив член НКРЕКУ.

CART